Wiaty PV ogrodowe

Nie możesz zamontować paneli słonecznych na dachu? Wykorzystaj wiaty ogrodowe.

Carport to idealne rozwiązanie!

O fotowoltaice najlepiej jest pomyśleć na etapie projektowania domu. Wówczas można przewidzieć w założeniach architektonicznych montaż paneli słonecznych na dachu. Na szczęście są dobre rozwiązania także dla domów już stojących, w przypadku których nie jest to możliwe. W rezultacie panele fotowoltaiczne nie musza być zamontowane w bryle budynku, by móc korzystać z zielonej energii.

W związku z tym najprostszym i najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem są wiaty ogrodowe z instalacją fotowoltaiczną. Ponieważ na nich z równym powodzeniem zamontujemy panele słoneczne. Przy okazji mogą one również pełnić inną rolę: zadaszonych miejsc parkingowych czy przydomowych pergoli. Tego typu rozwiązania noszą nazwę Carport.

Jak widać nasz zespół projektuje i buduje wiaty ogrodowe według indywidualnych potrzeb. Odpowiednio zaprojektowany Carport pozwala na optymalne wykorzystanie wiaty ogrodowej do pozyskiwania energii ze słońca. Dlatego w każdym przypadku optymalnie wykorzystujemy całą powierzchnię zadaszenia, precyzyjnie dopasowując wymiary i moc paneli fotowoltaicznych do powierzchni dachu. Zapytaj o wiaty ogrodowe do swojej posesji.

Ogrodowe wiaty z panelami słonecznymi.

Altany ogrodowe to efektowne konstrukcje, o szerokim zastosowaniu, które z powodzeniem wykorzystać można do instalacji paneli słonecznych. Altany ogrodowe to lekkie, zadaszone budowle drewniane, często ażurowe i ozdobne. Oczywiście występują w wielu stylach. W związku z tym mogą być wykonane z różnych materiałów jak drewno czy metal. Dlatego jeżeli potrzebujesz miejsca do przechowywania narzędzi, maszyn, mebli ogrodowych lub drewna na opał warto rozważyć budowę wiaty ogrodowej. Nasza firma oferuje indywidualne i systemowe rozwiązania w zakresie konstrukcji stalowych i aluminiowych. Zapraszamy do kontaktu.