Pompy ciepła

Pompy ciepła

Pompy ciepła to nowoczesne urządzenia wykorzystujące energię cieplną otaczającego środowiska (powietrza, gruntu bądź wody) do ogrzewania pomieszczeń: domów, przedsiębiorstw, hal przemysłowych, itp. Połączone z fotowoltaiką sprawiają, że zyskujesz pełną niezależność i jeszcze bardziej oszczędzasz na bieżących rachunkach, których wysokość spada kilkukrotnie! Co ważne, dzięki regulacjom w ramach ustawy o OZE, możliwe jest bilansowanie energii. Ponieważ nadmiar, który wyprodukuje Twoja elektrownia latem przekazujesz sieci energetycznej, a jej zwrot otrzymujesz w okresie zimowym, kiedy energii słonecznej jest mniej.

Jakie są największe zalety pomp ciepła?

• to ekologiczne urządzenia nie emitujące toksyn,

• są łatwe w obsłudze, a dokładniej – bezobsługowe!,

• to bezpieczne rozwiązanie technologiczne,

• zajmują niewiele miejsca,

• ich instalacja nie wymaga specjalnych projektów i remontów,

• nie potrzebują komina, ani dodatkowego przyłącza. Do poprawnej pracy potrzebna jest jedynie energia elektryczna

• możesz liczyć na dofinansowanie swojej inwestycji w ramach programu „Czyste powietrze”.

Przy zakupie obu technologii w Totema dostaniesz licznik zużycia prądu za darmo oraz jeden przegląd okresowy instalacji fotowoltaicznej w cenie

Fotowoltaika i pompy ciepła tworzą doskonały duet, który całkowicie uniezależnia Cię od rosnących cen energii elektrycznej. Koszty ogrzewania spadają nawet do 20 zł miesięcznie, a są to jedynie opłaty stałe, przesyłowe.

Jesteśmy autoryzowanymi instalatorami pomp ciepła następujących marek:
VIESSMANN fotowoltaika
fotowoltaika PANASONIC
Vaillant fotowoltaika
HAIER fotowoltaika

Nowe ekologiczne budownictwo

Czy wiesz, że od początku 2021 nie można przy budowie nowego domu montować kotłów gazowych, olejowych i węglowych jako jedynych źródeł ciepła? Można za to połączyć je z technologiami bezemisyjnymi, jakimi są właśnie pompy ciepła!

Energia odnawialna