Panele fotowoltaiczne

Fotowoltaika jest sektorem energetyki odnawialnej, która dynamicznie się rozwija. W efekcie coraz powszechniej pozyskujemy za jej pomocą energię elektryczną. W tych sprzyjających okolicznościach każdy instalator chwali swoje moduły fotowoltaiczne. Mając to na uwadze pamiętamy, że panele fotowoltaiczne powinny działać przez długi czas. Dziś produkowane panele odznaczają się wysoką wydajnością i żywotnością. Ponieważ producenci deklarują znaczną sprawność swoich modułów nawet po 30 latach użytkowania. Fotowoltaika to branża w której działamy od wielu lat, dzięki czemu mamy ogromne doświadczenie przy projektowaniu instalacji i montażu paneli fotowoltaicznych. Dlatego zachęcamy Państwa do obejrzenia inwestycji zrealizowanych przez nasz zespół, które są najlepszym potwierdzeniam kompetencji i doświadczenia naszej firmy.

Jak wybrać panele fotowoltaiczne?

Pamiętaj, że każda inwestycja jest inna. W zależności od tego czy mamy do czynienia z instalacją domową, firmową a może fabryką lub gospodarstwem rolnym – bierzemy pod uwagę wszystkie czynniki mające wpływ na finalny projekt instalacji. W rezultacie bardzo istotne w kontekście wydajności paneli są takie determinanty jak: rozłożenie światła słonecznego w różnych porach dnia i roku. Następnie uwzględnienie kierunków padania świata czy dostępnej powierzchni pod instalowane panele fotowoltaiczne. Dlatego każdy projekt poprzedzamy gruntowną analizą. Zdajemy sobie sprawę, że to właśnie od jakości wybieranych komponentów zależeć będzie ogólna wydajność całej instalacji. Dlatego nasi Inżynierowie są do Państwa dyspozycji tak aby doradzić i wybrać najlepiej dopasowane rozwiązania. W naszej ofercie posiadamy panele fotowoltaiczne najnowszej generacji, charakteryzujące się wysoką sprawnością i wieloletnią żywotnością. Polecamy moduły monokrystaliczne i polikrystaliczne, które gwarantują maksymalną wydajność i energooszczędność twoich paneli.

Panele polikrystaliczne czy monokrystaliczne.

Zasadniczo panele fotowoltaiczne dzielą się na polikrystaliczne zazwyczaj o czarnej barwie i monokrystaliczne, które występują w kolorze niebieskim. Każde z nich może być wykorzystywane w domach, firmach jak i budynkach przemysłowych czy gospodarstwach rolnych. Jakie są różnice między nimi?

Ogniwa polikrystaliczne są najbardziej zaawansowane i progresywne. W rezultacie pozwalają na najefektywniejszą produkcję energii elektrycznej przy wykorzystaniu jak najmniejszej powierzchni. Innymi słowy charakteryzują się największą produktywnością. Dlatego są wykorzystywane wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z małą powierzchnią dachu lub ograniczoną przestrzenią. Ich sprawność to około 15% – 19%. Panele monokrystaliczne mają nieco niższą wydajność, która oscyluje między 14%-16%. Charakteryzują się również nieco niższą odpornością na wysokie temperatury. W praktyce są nieco tańsze od monokrystalicznych, ale również mniej efektywne. Oznacza to, że musimy zastosować więcej ogniw, jeśli chcemy uzyskać taką samą moc. Ogniwa tego typu wytwarzane są z kryształów krzemu.

Chcesz uzyskać bezpłatną wycenę swojej instalacji? Skontaktuj się z naszym konsultantem.
monitoring instalacji fotowoltaicznej
baterie do magazynowania energii słonecznej cena
panele fotowoltaiczne
Projekt

To najważniejszy etap naszej pracy. W jego ramach weryfikujemy możliwości zamontowania paneli i całej technologii w kontekście architektury i infrastruktury budynku. Oceniamy również potrzeby Twojego domu, przedsiębiorstwa czy gospodarstwa dopasowując do nich odpowiednią ilość i właściwości paneli.

Montaż

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży elektrycznej oraz inżynieryjnemu know how, realizujemy usługi montażowe na najwyższym poziomie. A ponieważ jakość wykonania instalacji wpływa na efektywność rozwiązań fotowoltaicznych, zyskujesz podwójną pewność. Odpowiedniego doboru produktów i ich bezawaryjnego działania.

Serwis

Totema to również profesjonalne usługi serwisowe. Technologie fotowoltaiczne nie mają dla nas tajemnic, dlatego z powodzeniem naprawiamy wszelkie usterki instalacyjne i identyfikujemy słabe punkty usuwając je oraz odpowiednio poprawiając. Serwis realizujemy w krótkich terminach, by niedogodność trwała jak najkrócej.