Instalacje fotowoltaiczne

Energia elektryczna pozyskiwana ze Słońca brzmi intrygująco. Tymczasem własna instalacja fotowoltaiczna jest doskonałą alternatywą dla inwestorów, którzy chcą zapewnić sobie energię elektryczną po stałej niskiej cenie. Energia elektryczna pozyskana za pomocą instalacji PV to idealne rozwiązanie zarówno dla klientów indywidualnych jak i przedsiębiorców. Proces działania paneli fotowoltaicznych nie musi być zrozumiały dla każdego. Naprawdę nie musisz być specjalistą od technologii, by móc z niej korzystać. Dlatego jeżeli chcesz produkować własną energię elektryczną lub po prostu płacić mniej za prąd, czytaj dalej żeby dowiedzieć się jak działają instalacje fotowoltaiczne.

Jak działają instalacje fotowoltaiczne?

W ogniwach fotowoltaicznych zachodzi zjawisko, dzięki któremu promieniowanie słoneczne jest przekształcane w prąd stały. Dalej prąd wytwarzany przez panele fotowoltaiczne trafia do falownika. Przekształca on prąd stały w prąd zmienny. Ponieważ takiego zasilania używamy w naszych domowych gniazdkach. Inwerter solarny – jak nazywane jest to finezyjne urządzenie – kontroluje pracę naszej elektrowni słonecznej. Natychmiast dopasowuje parametry wytwarzanego prądu do domowej sieci. Dodatkowo zapewnia bezpieczeństwo, ponieważ wyłącza się w momencie wykrycia jakiejkolwiek awarii. Z drugiej strony dzięki niemu monitorujemy parametry, które są przydatne do analizy działania naszej sieci.

Instalacja fotowoltaiczna i sprzedaż nadwyżki prądu.

Jeżeli energia wytworzona przez naszą elektrownię słoneczną pokrywa z nadwyżką nasze zapotrzebowanie, możemy przekazać prąd do sieci. Dlatego w instalacji montujemy licznik dwukierunkowy, który przeprowadza pomiary przepływu prądu w dwóch kierunkach. Innymi słowy zlicza energię elektryczną wyprodukowaną przez instalację oraz pobraną z sieci energetycznej. Dzięki temu w przypadku nadprodukcji energii nadmiar zostaje przekazany do sieci energetycznej, a w przypadku większego zapotrzebowania odbieramy część wyprodukowanej przez nas energii. Wielkość tej części uzależniona jest od przepisów regulatora rynku, na dzień pisania tego artykułu wynosi 80% energii, którą wcześniej przekazaliśmy do sieci energetycznej.
Dobieramy instalację fotowoltaiczną, która uwzględnia bilans rocznego i dziennego zużycia energii elektrycznej w budynku. Dlatego planujemy zbilansowaną instalację, która w czasie roku wytwarza podobną ilość energii jaką zużywasz w tym czasie. Efekt ekonomiczny zastosowania instalacji fotowoltaicznej jest tym korzystniejszy im więcej energii zużywamy w budynku na bieżąco.
uruchomienie instalacji fotowoltaicznej przed odbiorem
Fotowoltaika
solarne ogrzewanie wody
Projekt

To najważniejszy etap naszej pracy. W jego ramach weryfikujemy możliwości zamontowania paneli i całej technologii w kontekście architektury i infrastruktury budynku. Oceniamy również potrzeby Twojego domu, przedsiębiorstwa czy gospodarstwa dopasowując do nich odpowiednią ilość i właściwości paneli.

Montaż

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży elektrycznej oraz inżynieryjnemu know how, realizujemy usługi montażowe na najwyższym poziomie. A ponieważ jakość wykonania instalacji wpływa na efektywność rozwiązań fotowoltaicznych, zyskujesz podwójną pewność. Odpowiedniego doboru produktów i ich bezawaryjnego działania.

Serwis

Totema to również profesjonalne usługi serwisowe. Technologie fotowoltaiczne nie mają dla nas tajemnic, dlatego z powodzeniem naprawiamy wszelkie usterki instalacyjne i identyfikujemy słabe punkty usuwając je oraz odpowiednio poprawiając. Serwis realizujemy w krótkich terminach, by niedogodność trwała jak najkrócej.