Fotowoltaika dla domów

Fotowoltaika twoja własna elektrownia słoneczna

Słońce już dziś jest trzecim co do wielkości źródłem energii odnawialnej na świecie. Fotowoltaika rozwija się dynamicznie i nic dziwnego, bo wiąże się z samymi korzyściami. Panele słoneczne na dachach domów czy wieżowców przestają już kogokolwiek dziwić. Technologia nie jest skomplikowana i staje się coraz bardziej przystępna cenowo.

Na co możesz liczyć inwestując w fotowoltaikę?

Dopłata do inwestycji

Osoby fizyczne mogą liczyć na bezzwrotną dopłatę w ramach programu rządowego „Mój prąd”. Najbliższy nabór rozpocznie się w czerwcu 2021 roku. W przygotowywaniu wniosku możesz liczyć na naszą pomoc.

Ulga termomodernizacyjna

Podobnie, jak w przypadku pomp ciepła, ulga podatkowa obejmuje także inwestycję w instalacje fotowoltaiczne. Maksymalna wartość, jaką można odliczyć wynosi 53 000 zł. Na odliczenia mamy 6 lat licząc od końca roku podatkowego.

Rachunki niższe nawet o 85%

W dzień Twoje panele słoneczne kumulują energię, a jej nadmiar przesyłany jest do sieci. Dostawca prądu ma obowiązek go przyjąć. Wieczorem odbierasz od niego swoją energię za darmo. W ten sposób oszczędzasz na panelach fotowoltaicznych nawet w nocy.

Podwyżki. Jakie podwyżki?

Rachunki za prąd rosną i będą rosnąć. Mając swoją własną elektrownię słoneczną możesz traktować te informacje z obojętnością. Ciebie już nie dotyczą.

Oddychasz pełną piersią

Każda jedna inwestycja w fotowoltaikę przyczynia się do poprawy jakości powietrza. Mając ją możesz z powodzeniem nazwać swój dom ekologicznym.

Fotowoltaika dla przedsiębiorstw

Fotowoltaika dla przedsiębiorstw

Zarabiaj na słońcu

Fotowoltaika to idealny sposób na ograniczenie bieżących kosztów prowadzenia działalności, a oszczędności możesz wykorzystać inwestując w rozwój swojego przedsiębiorstwa. W dłuższej perspektywie są to niebagatelne kwoty. Mało tego, na słońcu możesz nawet zarobić!

Na co możesz liczyć inwestując jako przedsiębiorca w fotowoltaikę?

Udogodnienia energetyczne

W Polsce pojawia się coraz więcej udogodnień dla przedsiębiorców inwestujących w czystą energię. Jednym z nich jest możliwość uzyskania przez firmy z sektora MŚP statusu prosumenta. Dzięki temu współpracujesz partnersko z zakładem energetycznym, który odbiera

wyprodukowany przez Ciebie nadmiar energii, a oddaje Ci go, gdy z jakichś powodów nastąpi u Ciebie jej niedobór.

Fotowoltaika to mniejsze koszty

Inwestycję fotowoltaiczną – zakupione produkty i montaż – możesz wliczyć w koszty prowadzenia działalności zmniejszając tym samym swoje zobowiązania podatkowe.

Szybki zwrot z inwestycji

Potrzebujesz sześciu, maksymalnie dziesięciu lat, by zwróciła się Twoja inwestycja w fotowoltaikę. Po tym czasie już tylko na niej zarabiasz. Każdy kolejny dzień to dosłownie – czysty zysk! A biorąc pod uwagę, że panele słoneczne działają minimum 25 lat, możesz liczyć na naprawdę realne korzyści.

Oszczędzasz do 60% na 1 mwh

Dzięki optymalnemu dopasowaniu instalacji fotowoltaicznej – a to jest po naszej stronie – wyprodukujesz tyle energii, ile dokładnie potrzebujesz na prowadzenie swojej działalności. Jest to najbardziej korzystna sytuacja, a nasi doświadczeni inżynierowie pomogą w ocenie sytuacji i zaproponują odpowiednie rozwiązanie.

Oszczędzaj, ale i zarabiaj!

Jeśli Twoje panele słoneczne wytwarzają więcej prądu niż potrzebujesz, możesz go sprzedać. Zakład energetyczny odkupi od Ciebie jego nadmiar. Wystarczy wymienić licznik na dwukierunkowy i podłączyć się do sieci.

Fotowoltaika dla gospodarstw rolnych

W stronę rolnictwa ekologicznego

Już sama możliwość pozyskiwania energii elektrycznej w sposób przyjazny dla środowiska jest atutem, jeśli zajmujesz się produkcją rolną. A ponieważ jest ona Tobie potrzebna do prowadzenia działalności, dlaczego nie skorzystać również z oszczędności i niezależności, jaką daje fotowoltaika?

Fotowoltaika na co możesz liczyć inwestując?

Ulga w podatku rolnym

Jako rolnik możesz liczyć na 25% ulgi inwestycyjnej, która obniża podatek rolny. Można ją rozliczać do 15 lat, a jeśli jej nie wykorzystasz, zrobią to Twoi spadkobiercy.

Oszczędzaj każdego dnia

W dzień nadmiar energii jest przesyłany do sieci. Dostawca prądu ma obowiązek go przyjąć. Wieczorem odbierasz z sieci swoją energię za darmo. W ten sposób oszczędzasz na panelach fotowoltaicznych nawet w nocy.

Niezależność to spokój ducha

Słońce nie zawodzi, co czasem zdarza się dostawcom energii, gdy sieć ulega przeciążeniu. Dzięki fotowoltaice jesteś wolny od czynników zewnętrznych i nic nie stoi na przeszkodzie, by codziennie i bez zakłóceń prowadzić swoją działalność.

Zdrowiej, bo bardziej ekologicznie

Dzięki czystemu powietrzu produkujesz czystszą żywność. Budujesz swój wizerunek w oparciu o zaangażowanie w ekologię. Z pewnością doceni to coraz bardziej świadomy konsument w naszym kraju.

instalacja fotowoltaiczna bez licznika dwukierunkowego
Panele fotowoltaiczne
Fotowoltaika energia
Projekt

To najważniejszy etap naszej pracy. W jego ramach weryfikujemy możliwości zamontowania paneli i całej technologii w kontekście architektury i infrastruktury budynku. Oceniamy również potrzeby Twojego domu, przedsiębiorstwa czy gospodarstwa dopasowując do nich odpowiednią ilość i właściwości paneli.

Montaż

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży elektrycznej oraz inżynieryjnemu know how, realizujemy usługi montażowe na najwyższym poziomie. A ponieważ jakość wykonania instalacji wpływa na efektywność rozwiązań fotowoltaicznych, zyskujesz podwójną pewność. Odpowiedniego doboru produktów i ich bezawaryjnego działania.

Serwis

Totema to również profesjonalne usługi serwisowe. Technologie fotowoltaiczne nie mają dla nas tajemnic, dlatego z powodzeniem naprawiamy wszelkie usterki instalacyjne i identyfikujemy słabe punkty usuwając je oraz odpowiednio poprawiając. Serwis realizujemy w krótkich terminach, by niedogodność trwała jak najkrócej.