Dofinansowanie

Taniej, niż myślisz!

Podczas naszej współpracy pomożemy Ci w optymalny sposób wykorzystać możliwości, jakie zapewnia polski ustawodawca w zakresie ulg termomodernizacyjnych oraz dotacji. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

Ulga termodernizacyjna

Zarówno instalacja fotowoltaiczna, jak i zakup pomp ciepła klasyfikują się do tzw. ulgi termomodernizacyjnej. Jeśli jesteś właścicielem, bądź współwłaścicielem domu jednorodzinnego to z pewnością warto z niej skorzystać. Odliczyć możesz od podatku kwotę do 53 000 zł przez kolejne maksymalnie 6 lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym poniosłeś pierwszy wydatek.

 

Dofinansowanie na solar słoneczny

Program "Czyste powietrze"

Program obejmuje demontaż paliwowych źródeł ogrzewania oraz zakup i montaż pompy ciepła w wysokości:

9 000 zł dla pompy ciepła powietrze/woda na poziomie podstawowym, a na podwyższonym aż 18 000 zł,
13 500 zł dla pompy ciepła powietrze/woda o podwyższonej klasie efektywności energetycznej w zakresie podstawowym, a w podwyższonym 18 000 zł,
3 000 zł dla pompy ciepła powietrze/powietrze na poziomie podstawowym, a na podwyższonym 6 000 zł.

Co ważne – jeżeli jednocześnie zdecydujesz się na instalację paneli słonecznych, wówczas możesz złożyć jeden wniosek obejmujący obie inwestycje.

Program "Mój Prąd"

Już w czerwcu 2021 roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosi nowy nabór na dofinansowanie w ramach programu „Mój Prąd”. O szczegółach poinformujemy jak tylko zostaną ogłoszone szczegóły kolejnej edycji tego programu.